گروه طراحی وب سایت لند پلاس

websiteland

Web Design & Development

به نظر شما نام دامنه چقدر اهمیت دارد و چقدر در موفقیت وب سایتتان موثر است؟ آیا همین که وب سایت باکیفیت و خوبی داشته باشید کافیست و دیگر نام آن مهم نیست؟ نام دامنه یکی از عوامل کلیدی در موفقیت یا شکست یک وب سایت ، فروشگاه اینترنتی می باشد آدرس سایت اولین چیزی است که کاربران آن را می بینند ، نام دامنه خوب و مرتبط میتواند تأثیر خوب و ماندگاری در ذهن کاربر داشته باشد.

نام دامنه مناسب برای وب سایت

دیگر نام دامنه هایی که دقیقاً به نام یا کسب و کار شما یکی باشد رایج نیست در عوض استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با فیلد کاری می تواند تاثیر خوبی روی سئوی وب سایت داشته باشد.
نام دامنه فرصتی برای برندسازی می باشد پس انتخاب نام مناسب برای دامنه می تواند به فرآیند برندسازی و شناخته شدن آن کمک کند.
این تنها بخش کوچکی از دلایل اهمیت نام دامنه برای وب سایت هست ، حالا که از اهمیت نام دامنه مطلع شدیم چطور باید نامی مناسب برای آن انتخاب کنیم؟
نام دامنه هایی که قابلیت برندسازی دارند همیشه بهتر از دامنه های عمومی و رایج هستند. نام دامنه شما چیزی است که کاربر می بیند، به ذهن می سپارد و در بازدیدهای بعدی از طریق آن وارد سایت شما می شود.
نام دامنه قابل برندسازی یک نام منحصر به فرد است که در بین رقیبان متمایز می باشد در حالی که نام دامنه عمومی یک نام رایج و همگانی است که فقط تعداد زیادی کلمه کلیدی در آن قرار داده شده اند و خصوصیت متمایزی ندارد و به همین دلیل در ذهن نمی ماند.
به طور کلی طول نام دامنه بهتراست کوتاه باشد. تحقیقات نشان داده است که 5 سایت برتر در جهان دارای نام دامنه تقریباً به طول 6 کاراکتر می باشند و هر چه که در لیست سایت های برتر پیش می روید می بینید که ارتباط مستقیمی بین طول نام دامنه و میزان محبوبیت آن وجود دارد ، در بین 100 سایت برتر طولانی ترین نام دامنه شامل 17 کاراکتر می باشد. تمام این اطلاعات تأیید می کند که بهتر است نام دامنه خود را کوتاه و مختصر انتخاب نمایید.
سعی کنید طول نام دامنه بین 6 تا 17 کاراکتر باشد البته ممکن است نام دامنه های کوتاه قبلاً توسط دیگران خریداری شده باشند پس سعی کنید تا حد ممکن نام دامنه کوتاه باشد و در عین حال قابل برندسازی از سایت های معروف دنیا کدام سایت ها به ذهنتان می رسند؟ گوگل، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، یاهو و ...
ویژگی مشترکی که نام دامنه آن ها دارد، سهولت در نوشتن آن ها می باشد ، کاربران باید بتوانند نام دامنه شما را به راحتی تایپ کرده و بنویسند اگر اکثر کاربران برای نوشتن نام دامنه همیشه مشکل داشته باشند به این معنی است که نام دامنه شما پیچیده بوده و استاندارد نیست مسلماً هیچ وقت دوست ندارید مخاطب را به خاطر مشکل بودن نام دامنه و اشتباهات تایپی از دست دهید.
همان قدر که نوشتن نام دامنه باید آسان باشد تلفظ آن هم باید راحت باشد ، راحتی تلفظ باعث می شود که کاربران بتوانند سایت شما را راحت تر از طریق محاوره به یکدیگر معرفی کنند ، همچنین معرفی وب سایت ، فروشگاه اینترنتی به مشتری و دوستان برای شما هم در بهتر و راحت تر است.
وجود کلمات کلیدی در نام دامنه به بهبود سئوی سایت کمک می کند ولی این کار باید با دقت انجام شود ، ایجاد نام دامنه ای که پر از کلمات کلیدی باشد که به طور نامناسبی کنار هم قرار گرفته اند اصلاً کار خوبی نیست.
اگر می خواهید از کلمات کلیدی استفاده کنید آن را در ابتدای نام دامنه قرار دهید چون در این حالت بیشترین تأثیر را بر روی رتبه سایت و رنکینگ آن خواهند داشت.
نام دامنه برای همیشه همراه شما خواهد بود ، اگر قصد تغییر نام دامنه را داشته باشید هزینه بر بوده و نیاز به برندسازی و سئوی دوباره خواهد داشت که این کار اصلاً منطقی نیست پس در زمان انتخاب نام دامنه آینده نگر باشید و همه جوانب را در نظر بگیرید چون در غیر این صورت تغییر آن آسان نخواهد بود.
قبل از انتخاب یک اسم حتماً آن را در شبکه های اجتماعی چک کنید تا ببینید برندی به این اسم هست یا نه ، برای برندسازی بهتر است که نام دامنه و اکانت هایتان در شبکه های اجتماعی یکسان باشد این کار باعث میشود تا کاربران شما را راحت تر در شبکه های اجتماعی پیدا کنند.
انتخاب پسوند درست برای دامنه ، منظور از پسوند دامنه همان ir ، com و ... می باشد. باید سعی کنید پسوند مناسبی برای دامنه خود انتخاب نمایید ، البته در نظر داشته باشید که هنوز هم com بهترین نوع پسوند برای دامنه می باشد زیرا گوش اکثر کاربران با این پسوند آشنا بوده و بسیار رایج و پرکاربرد می باشد .

نام دامنه مناسب برای وب سایت